Du är här:

Kontakta oss

Åsgatan 62, 1 trappa
776 31 Hedemora

Hitta hit: Hedemora Näringsliv AB
(Karta öppnas i nytt fönster)

PERSONAL

Inger2.jpg


Inger Wilstrand
VD

070 - 224 31 13
inger.wilstrand@hedemoranaringsliv.se


Anna2.jpg


Anna Malmestrand
Nyföretagarrådgivning och rådgivning till befintliga företag

070 - 369 94 69
anna.malmestrand@hedemoranaringsliv.se

sofie2.jpg


Sofie Jutner
Företagsetableringar

 

0225 - 348 67
sofie.jutner@hedemoranaringsliv.se

  

BILD

Katarina Nordin
Landsbygdsutveckling

070 - 224 49 48
katarina.nordin@hedemoranaringsliv.se 

Jon.jpg


Jon Danielsson

Projektledare "Innovationsplattform Gruvorten"

0225-346 60
jon.danielsson@hedemora.se

Ninni.JPG


Ninni Broström

Projektledare "RockCamp"

0225 - 348 66
ninni.brostrom@hedemoranaringsliv.se

Lovisa.jpg


Lovisa Mases

Projektmedarbetare "Rockcamp"

0225 - 341 43
lovisa.mases@hedemoranaringsliv.se


 Petra_beskuren.jpg


Petra Karlsson
Ekonom

0225 – 343 53
petra.karlsson@hedemoranaringsliv.se

 Ellina3.jpg


Ellina Zapolskaia
Företagsrådgivare ”En väg in”

070-351 09 42
ellina.zapolskaia@hedemoranaringsliv.se


FOTO


Elisabeth Malmberg
Näringslivsutvecklare "En väg in"

072 - 450 12 01

 bild_foto_elice_1.jpg


Elice Kax
Näringslivsutvecklare "En väg in"

elice.kax@hedemoranaringsliv.se

 

FOTO

Monica Rönnlund
Projektledare "En väg in"

monica.ronnlund@hedemoranaringsliv.se

 Pia2.jpg


Pia Rydberg Wallner

Visit Dalarna

0225-341 21
pia.rydberg-wallner@visistdalarna.se 

 

Hedemora Näringsliv AB

Hedemora Näringsliv AB grundades 2002 och ägs från och med den 1 mars 2015 av Hedemora kommun. 

Hedemora Näringsliv AB ska vara en resurs och brobyggare för befintligt näringsliv, arbeta med företagsetableringar, initiera, strukturera och driva projekt samt genom samordning skapa helhetssyn och tillväxt i kommunen.

Styrelsen för Hedemora Näringsliv AB består av följande personer:

Kjell Grundström, ordförande

Berndt Nygårds, vice ordförande

Bengt Salåker

Lars Tallkvist

Per Bengtsson

Kristina Lundgren, suppleant

Maria Gullersbo, suppleant