Du är här:

Kontakta oss

Åsgatan 62, 1 tr
776 31 Hedemora

 

Inger2.jpg


Inger Wilstrand
VD

070 - 224 31 13
inger.wilstrand@hedemoranaringsliv.se

Karin2.jpg


Karin Löfstrand
Landsbygdsutveckling, projektledare "Centrumgruppen"

070 - 224 49 48
karin.lofstrand@hedemoranaringsliv.se

 
Anna2.jpg


Anna Malmestrand
Nyföretagarrådgivning och rådginving till befintliga företag

070 - 369 94 69
anna.malmestrand@hedemoranaringsliv.se

 

Eva-Lena Palander
Projektledare "Gruvorten - en innovationsplattform för gruvnäringen i Mellansverige"

070 - 288 00 08
eva-lena.palander@hedemoranaringsliv.se

 

Camilla Karlsson
Ekonom

070 - 351 06 38
camilla@hedemoranaringsliv.se

 Ellina3.jpg


Ellina Zapolskaia
Företagsrådgivare ”En väg in”

070-351 09 42
ellina.zapolskaia@hedemoranaringsliv.se

 

Joakim Quaresmini
Näringslivsutvecklare "En väg in"

0225 - 348 64
joakim.quaresmini@hedemoranaringsliv.se

 

Elice Kax
Näringslivsutvecklare "En väg in"

elice.kax@hedemoranaringsliv.se

 

Monica Rönnlund
Projektledare "En väg in"

monica.ronnlund@hedemoranaringsliv.se


Hedemora Näringsliv AB

Hedemora Näringsliv AB grundades 2002 och ägs från och med den 1 mars 2015 av Hedemora kommun. 

Hedemora Näringsliv AB ska vara en resurs och brobyggare för befintligt näringsliv, arbeta med företagsetableringar, initiera, strukturera och driva projekt samt genom samordning skapa helhetssyn och tillväxt i kommunen.

Styrelsen för Hedemora Näringsliv AB består av följande personer:

Kjell Grundström, ordförande
Lars Tallkvist
Bengt Salåker
Berndt Nygårds
Per Bengtsson
Kristina Lundgren, suppleant
Maria Gullersbo, suppleant