Du är här:

Kontakta oss

Åsgatan 62, 1 trappa
776 31 Hedemora

Hitta hit: Hedemora Näringsliv AB
(Karta öppnas i nytt fönster)

PERSONAL

Sofie_beskuren_vit.jpg


Sofie Jutner
Tillförordnad VD

0225 - 348 67
sofie.jutner@hedemoranaringsliv.se

Anna_beskuren_vit_2.jpg


Anna Malmestrand
Nyföretagarrådgivning och rådgivning till befintliga företag

070 - 369 94 69
anna.malmestrand@hedemoranaringsliv.se

Katarina_beskuren_vit.jpg


Katarina Nordin
Landsbygdsutveckling

070 - 224 49 48
katarina.nordin@hedemoranaringsliv.se 

 Petra_beskuren.jpg


Petra Karlsson
Ekonom (endast 20% tjänst. Vid akuta ärenden kontakta tf. VD)

0225 – 343 53
petra.karlsson@hedemoranaringsliv.se

 kontakt.jpg

K.R.O.K

Evylina Hanser
Lots i projektet KROK 

0243-24 80 59, 076-623 38 00
evylina.hanser@fbregionen.se 

 Pia2.jpg

VISIT DALARNA


Pia Rydberg Wallner

Visit Dalarna

010 - 600 29 28
pia.rydberg-wallner@visitdalarna.se 

Hedemora Näringsliv AB

Hedemora Näringsliv AB grundades 2002 och ägs från och med den 1 mars 2015 av Hedemora kommun. 

Hedemora Näringsliv AB ska vara en resurs och brobyggare för befintligt näringsliv, arbeta med företagsetableringar, initiera, strukturera och driva projekt samt genom samordning skapa helhetssyn och tillväxt i kommunen.

Protokoll från årsstämma Hedemora Näringsliv AB 2019 (räkenskapsår 2018)

Protokoll från årsstämma Hedemora Näringsliv AB 2020 (räkenskapsår 2019)

Styrelsen för Hedemora Näringsliv AB består av följande personer:

Gun Drugge, ordförande

Fredrik Rooslien, vice ordförande

Bengt Salåker

Rickard Undevik

Torbjörn Dahlström

Kristina Lundgren, suppleant

Maria Gullersbo, suppleant


Tillförordnad VD